Realizacje

Karmnik dla ptaków podłączony do Facebooka
Online vs Offline
Zamknij

Wyzwanie

Siedziba naszej agencji mieści się niedaleko lasu, przez co okoliczna fauna jest bardzo różnorodna. W porze zimowej na naszych parapetach często gościły ptaki.

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy im pomóc w przetrwaniu zimy i przy okazji zachęcić inne osoby do podobnych działań.

Rozwiązanie

Zdecydowaliśmy się na zrobienie interaktywnego karmnika podłączonego do Facebooka. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości polubień naszego fanpage'a, wysypywana była nowa porcja karmy. Mechanizm porcjowania karmy i jej wysypywania stworzyliśmy w całości od podstaw. Za sterowanie urządzeniem odpowiadał komputer współpracujący z platformą Arduino oraz nasze autorskie oprogramowanie

Zabawa była relacjonowana 24 godziny na dobę za pomocą kamery skierowanej na karmnik. Dzięki temu internauci mogli na żywo podglądać ptaki w wysokiej jakości.

Wyniki

Akcja została bardzo ciepło przyjęta przez internautów, którzy praktycznie przez całą dobę podglądali ptaki. Wzmianki o naszym karmniku pojawiły się między innymi na Antyweb.pl.

Nasza realizacja trafiła także do pierwszego w Polsce albumu o niestandardowych kampaniach reklamowych "Cząstki przyciągania" autorstwa Natalii Hatalskiej.

Ilość osób, która dokarmiała ptaki za pomocą karmnika:

1890
Schemat działania

Mechanika oraz algorytmy opisują sposób działania karmnika Like-o-matic.

Karmnik

Widok karmnika za oknem naszego biura był strumieniowany na żywo za pomocą usługi Amazon Web Services.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close