Realizacje

Automatyzacja produkcji
Personalizowane wideo
Zamknij

Indywidualne spoty dla ponad 5000 biegaczy

Wyzwanie

Gdyński Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim cieszy się olbrzymią popularnością. Organizatorzy poprosili nas, abyśmy stworzyli unikalną w skali kraju pamiątkę dla uczestników. Ważną kwestią było to, aby każdy z uczestników poczuł się wyjątkowo.

Rozwiązanie

Stworzyliśmy personalizowane filmy, w których oprócz imienia, osiągniętego czasu i zajętego w biegu miejsca znalazł się też moment przekroczenia linii mety. Co najważniejsze, produkcja ponad 5000 spotów została zrealizowana w kilka godzin!

Wyniki

Wygenerowaliśmy 5436 filmów, spośród których, w ciągu pierwszych 48 godzin akcji aż 4049 zostało obejrzanych (74%!), 417 zostało udostępnionych w serwisach społecznościowych, co wygenerowało dotarcie do kolejnych 7976 odbiorców a 1356 filmów zostało ściągniętych bezpośrednio na urządzenia użytkowników.

Film zwycięzcy biegu

jeden z 5436 filmów przygotowanych dla uczestników

Zautomatyzowane wideo na YT dla Holiday Check

Wyzwanie

HolidayCheck to jeden ze światowych liderów rezerwacji podróży online. Klient poszukiwał nowego sposobu na uatrakcyjnienie ofert w swoim serwisie. Idealnym narzędziem do tego celu byłyby filmy wideo pokazujące atrakcje z danego miejsca.

Skuteczność rozwiązania, jakim jest publikowanie filmów wideo w serwisach e-commerce, potwierdziły badania ComScore i Internet Retailer - wskazywały, że użytkownicy, którzy obejrzą wideo na stronie pozostają tam dłużej i ich skłonność do dokonania zakupu rośnie o 64-85%.

Firma nie dysponowała jednak żadnymi materiałami wideo, a jedynie bazą zdjęć.

Rozwiązanie

Zdecydowaliśmy się na stworzenie własnego rozwiązania Automated Video, które umożliwiłoby przygotowanie materiału wideo w jakości full HD na bazie posiadanych zdjęć i opisów hoteli.

Usługa integrowała dane z 2 różnych źródeł: plik excela - zawierający dane na temat hotelu oraz baza zdjęć, na podstawie których tworzony był film.

W celu szybszej publikacji zintegrowaliśmy Automated Video z kontem YouTube i Vimeo. Dzięki temu wszystkie filmy po wygenerowaniu mogły zostać automatycznie umieszczone w serwisie.

Wyniki

Na podstawie jednego pliku excela i bazy 5000 zdjęć, nasz generator w kilka godzin przygotował prawie 290 filmów w jakości HD.

Dzięki naszej aplikacji, kanał HolidayCheck wzbogacił się o sporą dawkę poszukiwanego przez klientów kontentu, który może być szybko i automatycznie poszerzany.

Wyświetlenia filmów przygotowanych za pomocą Automated Videos w serwisie YouTube na profilu HolidayCheck.pl:

415 000
Intro filmu

Generowane automatycznie na podstawie nazwy hotelu.

Działanie aplikacji

Generator łączy dane z 3 źródeł: pliku excela, bazy zdjęć oraz metadanych przypisanych do filmu. W efekcie powstaje film w formacie mp4, który jest automatycznie uploadowany do YouTube i Vimeo.

Kadr filmu

Zdjęcia umieszczane są w animacjach na podstawie zapisów w bazie danych.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close