Realizacje

Grupa LOTOS
Serwis korporacyjny
Zamknij

Wyzwanie

Grupa LOTOS to szósta pod względem wielkości firma w Europie Środkowej. Klient korzystał z dość wysłużonego systemu CMS. Poza problemami z wydajnością mechanizmu oraz użytecznością, strona lotos.pl posiadała dość archaiczny layout, który nie oddawał tego, jak dynamicznym i nowoczesnym przedsiębiorstwem jest Grupa LOTOS.

Strona nie była także dostosowana do obsługi na urządzeniach mobilnych, a architektura informacji nie ułatwiała użytkownikom dostępu do interesujących ich treści. Sama konstrukcja strony utrudniała także prezentowanie informacji związanych z szerokim spektrum działalności Grupy LOTOS. Duża ilość spółek zależnych powodowała konflikty pomiędzy różnymi redakcjami, którym zależało na wyświetlaniu w atrakcyjny sposób treści istotnych z ich punktu widzenia.

Rozwiązanie

Zdecydowaliśmy się na przeniesienie kontentu do naszego autorskiego rozwiązania JAMEL CMS oraz przygotowanie nowoczesnego layoutu. Ponadto, system został rozbudowany o dedykowane moduły i funkcjonalności. Stworzona została także odrębna wersja mobilna.

Uprościliśmy architekturę informacji. Strona została podzielona na cztery niezależne subserwisy agregujące informacje na temat: korporacji, kariery w Grupie LOTOS, działań CSR oraz relacji inwestorskich.

Konieczne było zaimportowanie ponad 1000 podstron, które należało obsadzić na nowych szablonach przygotowanych w standardzie HTML5 i CCS3. Odpowiednią wydajność serwisu zapewnił dedykowany hosting klasy enterprise.

Wyniki

Nowa witryna została bardzo dobrze przyjęta przez użytkowników. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, udało się osiągnąć 25% wzrost UU oraz 14% wzrost PV/Visit. Ponadto, współczynnik odrzuceń spadł o 17%, a czas ładowania się strony skrócił się o 69%. Uproszczona architektura informacji oraz podział na subdomeny spowodował, że użytkownicy szybciej docierali do interesujących treści.

Dzięki dedykowanej wersji mobilnej, poprawiły się wskaźniki związane z ruchem z urządzeń przenośnych: 29% wzrost Visits i 46% wzrost PV/Visit.

Dzięki rozwiązaniom pozytywnie wpływającym na SEO zwiększył się ruch z wyszukiwarek i poprawiła się pozycja serwisu w SERPach.

Czas realizacji:

77 dni
Strona główna

Podzielona w układzie kafelkowym. Układ, kolorystykę i zdjęcia kafelek można kształtować dowolnie za pomocą edytora WYSiWYG w JAMEL CMS.

Odpowiedzialny LOTOS

Inny układ i kolorystyka nawiązująca do CSR.

Podstrona

Z widokiem galerii.

Podstrona

Z widokiem albumów zdjęć.

Mapa stacji

Z możliwością filtrowania.

Relacje inwestorskie

Cała historyczna działalność spółki, informacje oraz komunikaty przedstawione w postaci timeline'u korelującego z wykresem wartości akcji spółki.

Landing Page

Aplikacji mobilnej LOTOS Kids.

RESPECT

Minisite wizerunkowy przedstawiający wartości R.E.S.P.E.C.T Index.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close