Realizacje

Społecznościowa rywalizacja hoteli
#HRSBUSINESSBREAKFAST
Zamknij

Wyzwanie

Hotel Roku to plebiscyt organizowany cyklicznie przez HRS Polska pod patronatem polskich edycji Forbes’a oraz Newsweeka. Plebiscyt ma na celu wyłonienie najlepszych hoteli w Polsce. Zdaniem polskich gości hotelowych dobre śniadanie w hotelu jest trzecim najważniejszym elementem po Wi-Fi i wygodnym łóżku. Naszym celem było zbudowanie w mediach społecznościowych komunikacji związanej z tym kryterium wyboru i wzmocnienie obecności marki w mediach społecznościowych.

Rozwiązanie

Stworzenie nowej kategorii w plebiscycie Hotel Roku: Biznesowe Śniadanie Roku, w której można głosować na hotele za pomocą mediów społecznościowych. W przypadku Plebiscytu Śniadanie Roku postawiliśmy na wykorzystanie Instagrama. Fotografowanie posiłków to jed​na​ z popularniejszych aktywności na Instagramie​,​ stąd naturalnym krokiem było przeprowadzenie tutaj ​głosowania w najprostszy możliwy sposób, czyli tagowaniem zdjęć hashtagiem #HRSBusinessBreakfast. Równolegle z plebiscytem odbywał się konkurs z nagrodami dla instagramowiczów​. Cała akcja była wspierana przez kampanię i komunikację na Facebooku. Zabawa trwała 6 tygodni.

Wyniki

W akcji wzięło udział 60 hoteli.

Zdjęcia w profilu @HRSPolska otagowane #HRSBusinessBreakfast otrzymały 1340 nowych polubień na Instagramie​ oraz 631 udostępnień za pomocą innych mediów społecznościowych​.

Instagramowicze otrzymali 3402 polubienia zdjęć otagowanych #HRSBusinessBreakfast.

Podczas trwania konkursu profil HRS na Instagramie zdobył ponad 250 followersów (wzrost o ok. 800%).

Podczas trwania konkursu #HRSBusinessBreakfast stronę jemu poświęconą odwiedziło

11 940 UU
Instagram

Przeglądanie zdjęć otagowanych #hrsbusinessbreakfast.

Instagram

Dodawanie zdjęcia w plebiscycie #hrsbusinessbreakfast.

Strona konkursowa

Automatycznie pobierała z Instagrama wszystkie zdjęcia otagowane #hrsbusinessbreakfast i wyświetlała te, które zostały zaakceptowane przez moderatora.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close