Realizacje

Trec Nutrition
Strategia i projekty aplikacji
Zamknij

Wyzwanie

Trec Nutrition to czołowy producent suplementów diety. W związku z prowadzoną działalnością firma aktywnie działa w sieci, promując działania związane ze zdrowym stylem życia.

W związku z dużą popularnością mobile, Klient zaczął zastanawiać się nad wejściem w ten kanał komunikacji z klientami i potrzebował strategii swojej obecności w mobile oraz pomysłów na aplikacje skierowane do grupy celowej.

Rozwiązanie

Na potrzeby projektu przygotowaliśmy kompleksową strategię mobilną, poprzedzoną wnikliwą analizą konkurencji. W ramach researchu zidentyfikowaliśmy trendy dla aplikacji z dziedziny diety i ćwiczeń oraz wnikliwie przeanalizowaliśmy aplikacje mobilne firm konkurencyjnych.

Opracowaliśmy główne cele biznesowe obecności firmy w mobile oraz sposoby prowadzenia komunikacji w tym kanale.

Określiliśmy także grupy docelowe, do których można skierować konkretne aplikacje oraz ich potrzeby. Przedstawiliśmy również prognozy dotyczące rozwoju rynku mobile w najbliższych latach.

Wyniki

Na bazie przygotowanych dokumentów stworzyliśmy koncepcje dwóch aplikacji mobilnych. Pierwsza z nich - Nutrition Manager - miała pełnić rolę przypominacza o braniu suplementów i była przeznaczona dla osób, które już posiadają produkty firmy Trec. Druga - Workout Manager - to asystent treningowy zawierający programy treningowe i instrukcje wykonywania ćwiczeń. Aplikacja miała także śledzić postępy użytkownika.

Na potrzeby projektu przygotowaliśmy makiety lo-fi aplikacji, architekturę informacji oraz flow aplikacji. Na tej podstawie stworzyliśmy zostały makiety hi-fi.

Udostępniliśmy MVP aplikacji Nutrition Manager na platformę Android oraz JAMEL CMS do jego obsługi. Aplikacja umożliwia dodawanie produktów za pomocą skanera barkodów oraz ustawianie powiadomień dla posiadanych suplementów.

Workout Manager

Ekran główny aplikacji do wspomagania ćwiczeń.

Plan treningowy

Kreator indywidualnego planu treningowego z podziałem na plany użytkownika i plany przygotowane przez profesjonalnych trenerów.

Widok ekranu programu

To tu użytkownik znajdzie szczegóły danego planu treningowego.

Ekran ćwiczenia

Zdjęcia pokazują technikę treningu. Możliwe jest śledzenie czasu ćwiczenia.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close